Co mi się należy z NFZ?

15 lutego 2021
Posted in leki, NFZ
15 lutego 2021 Kancelaria

Co mi się należy z NFZ?

Co mi się należy z NFZ?
W pierwszej kolejności, aby to sprawdzić, najlepiej odwiedzić stronę Narodowego Funduszu Zdrowia i zamieszczoną tam, dedykowaną zakładkę „Dla Pacjenta” (Centrala: https://www.nfz.gov.pl/dla-pacjenta/), gdzie informacje są podzielone tematycznie np. leczenie uzdrowiskowe, listy oczekujących itd. Szczególnie warto zwrócić uwagę na informacje w zakładce „załatw sprawę krok po kroku” i wybrać interesujący temat. Niektóre zagadnienia, np. uwarunkowane lokalnie, można jeszcze dodatkowo sprawdzić i zweryfikować na stronie właściwego Oddziału Wojewódzkiego NFZ – linki do poszczególnych stron znajdują się na dole, w „stopce” strony „Centrali” (www.nfz.gov.pl ).
Jeśli nie było możliwości skorzystania z informacji dostępnych w Internecie lub nie zostały uzyskane potrzebne wiadomości lub konieczne jest jeszcze otrzymanie dodatkowych wskazówek, możliwe jest skorzystanie również z „Telefonicznej Informacji Pacjenta” (800 190 590).
Jeśli jednak, mimo tego nie uzyska się koniecznych informacji lub potwierdzeń, istnieją jeszcze rozwiązania i narzędzia formalne, aby odpowiednie kwestie ustalić, w tym w szczególności są one wskazane w ustawie o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych. Te rozwiązania i narzędzia będą prezentowane przez nas w następnych postach. Zapraszamy!
, , ,

Dodaj komentarz